11 Yaşındaki Çocuk İkinci El GTA 5 Satın Aldı Ama İçinde Ne Buldu

gta 5 haberleri gta 5 ile ilgili haberler gta 5 oyunu

11 yaşındaki bir çocuk ikinci el Gta 5 oyunu satın aldı ancak beklemediği bir şeyle karşılaştı. Oyun kutusunun içinde paketli bir crystal meth bulunuyordu. Tamam çoğu kişi oyun kutularında bir şeyler saklar ama crystal meth? biraz fazla kaçmış sanki. Üstelik bunun unutulup satılması da çok garip.

gta 5 haberleri gta 5 ile ilgili haberler gta 5 oyunu

Çocuğunu dükkana oyun değiştirmek için götüren anne facebooktan şunları söyledi

Bugün oğlumu Tallahassee'deki Gamespot mağazasına oyunlarını değiştirmesi için götürdüm. Oyunun kutusunda bulunan kitapçığını açınca o şeyi buldu! BENİM 11 YAŞINDAKİ OĞLUM! Bir paket crystal meth buldu! Belli ki bu oyun dükkan tarafından alınırken kontrol bile edilmemiş. Bu umursamazlığın yüzünden oğlumu kaybedebilirdim bile!  Neyse ki bu paketi bize getirdi ve bu ne diye sordu.

 

Ufak bir google araştırması sonrasında bu paketin değerinin yaklaşık 500 $ olduğu ortaya çıktı.

Oyunlardaki "M"(Yetişkin & Mature) damgaları gerçekten de önemliymiş gibi gözüküyor. Şaka bir yana Gamestop böyle ilginç davranışlara çeki düzen verip çocuklara yanlışlıkla uyuşturucu satmamaya dikkat etmeli.

Kotakunun olayla ilgili açıklaması ise şöyle.

Üzülerek öğreniyoruz ki Florida mağazımızda bir müşterimiz , ikinci el oyunlarımızdan birini satın alırken hoş olmayan bir deneyim yaşamış. İkinci el oyunları kullanıcılardan alırken titizlikle kontrol etmeye çalışıyoruz. Böyle bir olayın yaşanmasından inanılmaz derece rahatsızız ve bölge polisinin bu konudaki araştırmalarını destekliyoruz.