Birbirinden Kullanışlı Kimse Tarafından Bilinmeyen 5 PS4 Özelliği

ps4 özellikleri gizli ps4 özellikler

Playstation 4 kullanıcılarının dikkatine. Artık PS4 Controllerını bir uzvunuz kadar uzun süre kullanıyorsanız, bu dikkat çekici ve kullanışlı özellikler tam size göre. Playstation 4 konusunda artık uzmanlaşmış kişiler tarafından bilinen, en kullanışlı 5 özelliği listeledik.


Hem Playstation 4 Hem De TV nizi Aynı Zamanda Açabilirsiniz

playstation 4 ile ilgili özellikler playstation 4 gizli özellikleri

Ayarlar Menüsünde > HDMI Ayıgt Bağlantısını Etkinleştir seçeneğini işaretliyerek Playstation 4 ü kullanırken, TV nizi de açabilir ve ikisini aynı anda kullanabilirsiniz. Bu özellik her TV için geçerli olamayabiliyor. Sizin TV nizde uygulanıp uygulanmadığını deneyerek görmeni gerekiyor.


Playstation 4 Controllerınızın Arka Işığını Ayarlayın

playstation 4 ile ilgili bilgiler

Home tuşuna basılı tutarsanız, Ses ve Aygıtları Ayarlayın sekmesinden Playstation 4 Controllerınızın arka ışığını kolayca ayarlayabilirsiniz. 

Bu özellik fazlasıyla kullanışlı olabilecek bir özellik. Çünkü ışık parlaklığı şarj kullanımını direkt olarak etkileyebiliyor. Işığı en düşük seviyeye alırsanız, şarj sürenize ek bir zaman kazanmış olursunuz.


Kolay Yazım Eklentisini Kullanarak Hızlı Yazın

playstation 4 bilinmeyen özellikleri

Klasik konsol klavyelerinin işkence vari yazımından bıktıysanız bu eklenti hayatınızı kurtaracak. Klavye ekranınızda R3 e(Sağ stickin ortası)  basarsanz, istediğiniz yöne tuşları kaydırarak hızlıca yazı yazabilirsiniz.


Telefonunuzu Klavye Olarak Kullanın

playstation 4 en bilinmeyen özellikleri

Bir önceki yöntemimiz bile hızlı yazmanızda işe yaramamışsa, bu yöntem kesinlikle yarayacaktır. Bu yöntem için Playstation Store'un resmi uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiiyor. Ardından  telefonunuzu ve Playstation 4 ünüzü aynı Wi-Fi üzerinden bağlayarak bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Ayarlar menüsünden, Playstation App Bağlantı Ayarlarından kendi telefonunuzu ekleyin. Geriye sadece telefonunuzu Playstation 4 ünüze kodu okutarak tanıtmak kalıyor. Sonrasında ise kolayca telefonunuzu klavye olarak kullanabilirsiniz.


Playstation 4 ünüzü PC veya Mac'inizden Oynayın

playstation 4 ile ilgili bilinmeyen bilgiler

Listelerde artık klasikleşen en iyi özelliği sona saklama hakkımızı da burada kullanıyoruz. Eğer ki Playstation 4 ünüzü PC veya Macbook'unuz ile oynamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken uzaktan oynamaya yarayan bu linkteki dosyayı indirmek ve bilgisayarınıza kurmak. Programı kurduktan sonra Playstation 4 ünüzde Ayalar Menüsünden > Uzaktan Bağlantı Ayarlarını Aktif ederseniz, hazırsınız demektir.

Umarız bu bilgiler işinize yarar ve Playstation 4 ünüzü kullanmanızı kolaylaştırır. Bol oyunlu günler!