Büyük İhtimalle Son Kez Gördüğümüz Asla Geri Dönmeyecek 6 Harika Oyun

mass effect haberleri mass effect andromeda ilgili

Şimdiye kadar bir çok oyun, piyasalara çıkışını yaptı. Kimisi fazlasıyla parladı, kimisi hak etmediği hâlde parladı, kimisi ise sönük kaldı. Listemizdeki bu 6 oyun da bu parlayan oyunlar arasındalar. Ama büyük ihtimalle bu oyunlar kendi serilerinin sonları olacaklar ve bir daha göremeyeceğiz. Yine de ufak bir parça da olsa umudumuz var tabii.

6. Mass Effect

mass effect andromeda haberleri

Önceki yapımlarına nazaran tamamen hayal kırıklıklarıyla ortaya çıkan Mass Effect Andromeda'nın sonucunda, EA serinin devamı niteliği taşıyacak bir oyuna yeşil ışık yakmadı. Bu serinin tamamen bittiği anlamına mı geliyor? Yani, tamamen mi bitti? Belki öyledir, belki de değildir. Bunu kesin olarak bilemeyiz tabii ki de. Ama pek de umutlu olmamak gerekiyor. Yapımcılar başarısız bir yapımın arkasını toplamakla uzun süre uğraştıkları için, bu yapıma tekrar yanaşmaları çoğu zaman zor oluyor.

5. Scalebound

scalebound haberleri scalebound oyunu ile ilgili

Artık bu isim hiç günyüzü görmese de, oyunun hayranları umutlarını kaybetmiyorlar. Microsoft, oyunun çıkışını 2017'nin Ocak ayında iptal etmişti. 2017 yılında oyunun çıkması beklenirken iptal haberi gelmişti ve scalebound fanlarını üzmüştü. Bunun yerine yapımcı şirket, ilk olarak Bayonetta üzerinde çalışmaya devam edeceğini açıklamıştı. Eğer bu kararlar alınmasaydı Scalebound, fazlasıyla eğlenceli bir oyun olarak karşımıza çıkabilirdi.

4.Driveclub

driveclub ile ilgili driveclub oyunu

Driveclub, tüm dünyaya yarış simülasyonu ile ilgili umut vermeyi başarmıştı ancak işler istenildiği gibi olmadı. PS4 de çıkış yapma fırsatını kaçırdılar ve çıkış yaptıklarında ise bir çok teknik sorunla oyuncuları baş başa bıraktılar. Bunların dışında yine de güzel bir oyun olarak karşımıza çıkan Driveclub, 2 milyon kopya satmayı başarmıştı. Ama Sony için bu satış yeterli görülmemişti. Serinin devamı için bir şans verilmektense stüdyoyu komple kapatan Sony, Driveclub ile ilgili her şeyi de böylece sonlandırmış oldu.

3. Fable

fable haberleri fable oyunu ile ilgili

Diğer oyunların artıları ve eksileri olurken Fable'ın sorunu, fazlasıyla uçuk vaatler ile karşımıza çıkmaya hazırlanması oldu herhalde. Microsoft beklenenleri vermeye yaklaşamayan projenin devamında Fable Legends'ı iptal etmiş ve Lionhead Studios'u kapatmıştı.

Yanlış Kararlar Verip Batmaya Mahkum Kalan 7 Oyun Şirketi

Fable serisi için gelecek pek parlak gözükmüyor. Ancak belki de ileride yeniden oyunun köklerinden doğacak bir yapımla karşılaşabiliriz. Yani en azından bir kart oyunundan fazlasıyla karşılaşabilmeyi umuyoruz.

2. RIGS: Mechanized Combat League

başarısız oyunlar seri sonu oyunlar

Sony, kendi VR aletini tanıtmasından sonra RIGS ortaya çıkmıştı. RIGS Mechanized Combat League için yapımcı stüdyonun kafasında gerçekten VR deneyimini bir ileri seviyeye taşımak adına gerekecek her türlü plan vardı. Ancak stüdyo birden kapanmak zorunda kaldı. Sony'nin artık huyu olan bu stüdyo kapatmalara şaşırmasak da yine de garip karşılıyoruz tabii. Potansiyel bir VR e spor oyunu oynamak istediğinizde merak edeceğimiz şey ise, bu potansiyele en yakın oyunu Sony'nin neden öldürmek istediği olacaktır.

1. Deus Ex

deus ex haberleri deus ex ile ilgili

Sevilen oyun serisi Deus Ex, konusu olan insan devrimleri sayesinde kolaylıkla bir seri hâline gelebilmişti. Yıllar sonra çıkan serinin son oyunu Mankind Divided eski oyunlarla pek aynı frekansı yakalayamadı. Yine bir yapımcı faciasıyla ortalama bir oyun hâline gelen Deus Ex seriisi de bitime yaklaşmıştı. Square Enix tarafından bütçesel ve yönetimsel sorunların ortaya çıkmasıyla da serinin devamı askıya alınmış oldu. En azından şimdilik. Umuyoruz ki bu seri de diğerleri gibi rafa kaldırılmaz.