COD:WWII Zombi Modunun Hikayesi Gerçek Bir Olaya Dayanacak

cod ww 2 zombie modu

Call of Duty'nin yeni oyunu WW:II bildiğiniz gibi karşımıza her sene olduğu gibi bir zombie oyun modu daha çıkartacak. Sledgehammer bu sene hem zombi modu için hem de ana oyun için gerçekten büyük bir efor harcadığını ve geçmiş oyunlarda yapılan hataların yapılmayacağının da altını özellikle çiziyor. Tarihi konuları ele alırken saygılı olmaya dikkat ettiklerini dile getiren yapımcılar, işler zombi kısmına gelince doğal olarak biraz çizgi film vari olabilir tabii ki de. Nazi zombiler gibi ögeler içerecek modun en nihayetinde sadece bir oyun olduğunu da unutmamak gerek.

Gerçek olaylara dayanacak olan Zombie modunun, hangi gerçek oolaya dayanacağı şu an tam olarak açıklığa kavuşmuş değil. Ancak 2.dünya savaşı zamanlarında geçen bir olaya dayanacağını tahmin etmek zor dğeil. Belki de nazi deneylerinin ters gitmesiyle ilgili bir hikaye oluşturulabilir.

Sledgehammer Games'in kurucusu önceden EA çatısı altından bulunan ve Dead Space serisinin yapımını üstlenen Visceral Games'in başındaydı. Yani Dead Space'in elementlerinden esinlenilmiş ve gerçek hikayeye dayanan bir Nazi Zombi Modu nu düşününce heyecanlanmamak elde değil. Sledgehammer'ın bu modla ilgili daha çok açıklama yapmasını bekleyeceğiz ve oyun sonunda karşımıza çıkınca nelerle karşılaşacağımızı görebileceğiz.