For Honor İçeriği Tamamlamak İçin ya Yıllar ya da 732$Gerek

for honor molinom

Oyunculara ulaşması için bir çok özellik sunan oyunlar her zaman güzel olmuşlardır. Yeni silahlar, haritalar, ekipmanlar. Bunları edinmek için de uzun uğraşlar ve uzun oyun saatleri geçirmemiz gerekir. Tüm içeriği açtığınızda ise hem tatmin olmuş hem de paranızın hakkını vermiş olursunuz.

For Honor için bu seçim biraz daha farklı olmuş. Oyundaki tüm içeriğe ulaşmak için ya yıllarınızı vermeli ya da cuzdanınızı boşaltmalısınız. Nasıl mi?

for honor molinom oyun haberleri

Eğer For Honor'daki tüm özellikleri açmak istiyorsanız 732$ vermelisiniz ya da 2.5 yıl harcamalısınız ! Oyundaki her içeriğe erişmeden de oyunun tadını çıkartabilirsiniz ama her şeyden yararlanmak isterseniz sonuç böyle oluyor. 

Reddit forumlarından bystander007 adlı kullanıcı şöyle bir hesaplama ile karşımıza çıkmış,

Ortalama bir kahramanın tüm içeriğini açmak için 91500 steel gerekiyor. (dlc ve update dahil değil). Bu sayıya emotelar, idamlar, efektler, kıyafetler ve süs eşyaları dahil. Bu sayıyı her kahraman için 12 ile çarparsanız karşınıza 1.098.000 çıkıyor. Bu da yaklaşık olarak 100$ lık paketlerden 7.32 tane demek.

Günde 1-2 saatlık oynadığımızı ve haftada 5-7 gün arasında oyunda geçirdiğimizi varsayarsak, bir oyuncunun bu sayıya ulaşması 915 gününü alıyor. Ama ubisoft şimdiden devam içeriği yayınladı bile. Tabii ki kendini daha çok adayan oyuncular daha hızlı bu sonuca varacaktır ama sistem size 2 saatlik dilimler içindeki en iyi oyununuza steel ödülü verecek şekilde değişti. Haftada 23550 steel kazanabilirseniz bile her içeriği açmak için 326 güne ihtiyacınız var. Bu da neredeyse 1 yıl ediyor.

 

 

for honor steel paketleri

Sorunlardan biri ise DLC ile satın alınabilir içeriğin artması ve bu da verilmesi gereken zamanın ya da paranın da artacağına işaret olması. Yani yapımcılar ya yıllarınızı harcayın ya da güzel miktarda para kazandırın gibi bir mentaliteye gitmiş. Bu da son zamanlarda oyunlarda sıkça gördüğümüz ve ileride de göreceğimiz özelliklerden biri olsa gerek.