Gizli Bir Kapıyı Açmak İçin 9 Yılını Harcayan Troll Oyuncu

 

Tibia adlı bir MMORPG oyunu çıkışından itibaren yılları devirmiş durumda. Hayli eski bir oyun da diyebiliriz. 1997 yılında çıkışını yapan oyun binlerce aktif oyuncuya sahip olduğu dönemleri yaşasa da şu sıralar doğal olarak pek bilinmiyor. Neredeyse 20 yıl sonra bir oyuncu, oyunda bulunan bir gizemi çözmeyi başarmış. Artık nasıl bir başarıysa ya da nasıl bir özveri siz karar verin.

Kharsek adındaki oyuncu daha önce kimsenin ulaşamadığı bu başarıya ulaşmayı başarmış.

Oyun içinde bulunan gizli bir kapı, sadece 999 levele ulaşanların geçişine izin veriyormuş. 2005 yılında oyuna eklenen kapıdan daha önce geçen kimse bulunmuyor.

"Tecrübelerin kapısından sadece layık olan geçebilir"

Oyunda level sınırı bulunmasa da 999 hayli yüksek bir level. Ayrıca her öldüğünüzde tecrübe puanı kaybettmeniz, olayı bir nebze daha da zor kılmış. Ama oyuncuyu yıldırmaya yetmemiş.

Oyunun yapımcıları CipSoft, açıkçası kimsenin 999 levele ulaşacağını düşünmemiş bile. Kharsek oyunu oynamaya 2007 yılında başlamış ve gizli kapıya ulaşması 9 yıl sürmüş.

TibiaMaps'ın websitesinde Kharsek'in başarasına ithafen yazılar ve yorumlar paylaşılıyor.

Veeee gizem çözüldü mü?

999 levele ulaşmış olsa bile Kharsek şimdilik bununla ilgili bir bilgi paylaşmamış. Sağlam bir trolleme bile diyebiliriz.  Orijinal forumlarda herkes merakla içeride ne olduğunu konuşuyor ama kharsek bilgiyi paylaşmıyor.

Belki içeride bol ödüllü bir sandık vardır....

Belki de başka bir Npc...

Belki de gizli  leveller ve gizli bir kaç şey...

Bilmiyoruz...

Konuyla ilgili teoriler sürerken kharsek trollüğünü sürdürüyor. Reddit ve Tibia websitesinde bulunan bilgilere göre başka bir oyuncunun 999 levele ulaşması için bir süre daha gerekli. Kharsekden sonra oyundaki en yüksek level şimdilik 939.

Hem ulaşılması zor bir olayı gerçekleştirmiş hem de insanlarla paylaşmayı keklemeyi başarmış oyuncuyu buradan kutluyoruz.