Harry Potter'dan Game Of Thrones'a Geçiş Yaptığını Tahmin Etmediğiniz 10 Oyuncu

Biri film, diğeri ise dizi serileri. İkisinin de efsanevi kitapların uyarlamaları olması dışında bir ortak noktaları daha var o da oyuncuları. Ha bir de ikisi de ingiltere'de doğmuş olmasını unutmayalım tabii.

1. Michelle Fairley

İrlandalı oyuncu Michelle Fairley, Game of Thrones'un Catelyn Stark'ı olarak beğenimizi kazanmıştı. Oyuncunun ilk Harry Potter filminde de Hermione'ın annesini canlandırdığı kısa bir sahnesi vardı. 

Fairley, however is best known for her character of Catelyn Stark in Game of Thrones. Catelyn Stark, who is a major character in the first three season of the series, is depicted as a strong willed woman who is also a very devoted mother.

2. Natalia Tena

İspanyol asıllı ingiilz oyuncu ve şarkıcı olan Natalia Tena'da Game of Thrones ile birlikte 4 Harry Potter filminde de yer almıştı.

  • Harry Potter and the Order of Phoenix
  • Harry Potter and the Half Blood Prince
  • Harry Potter and the Deadly Hallows Part 1
  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2.

Harry Potter'daki Nymphadora Tonks rolüyle tanıdığımız oyuncu, Game of Thrones dizisinde ise Osha adlı karakteri canlandırıyor.

natalia 2

 

3. David Bradley

Bir başka ingiliz aktör Davic John Bradley, Harry Potter'da Argus Filch karakterini canlandırmıştı. 74 yaşındaki aktör Game of Thrones dizisinde ise Walder Frey olarak karşımıza çıkmıştı.

4. Ciaran Hinds

63 yaşındaki irlandalı aktör Ciaran Hinds, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Part 2 de Albus Dumbledore'un kardeşi olan Aberforth Dumbledore olarak karşımıza çıkmıştı. Game of Thrones'da ise Mance Ryder, duvarın ötesindeki kral; yabanilerin kralı olarak boy göstermişti.

ciaran 2

 

5. Freddie Stroma

İsveç-alman asıllı ingiliz aktör Frederic Wilhem, Harry Potter'da Cormac McLaggen rolünü üstlenmişti. Aktör serinin 3 filminde boy göstermişti.

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince
  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2.

 

Game of Thrones'da ise Dickon Tarly rolünde bulunan oyuncu, Sam'in küçük kardeşi olarak ilk olarak Blood of my Blood bölümünde gözükmüştü.

 

6. Nicholas Blane

Listemizdeki bir diğer isim ve bir diğer ingiliz oyuncu Nicholas Blane, Harry Potter and the Order of the Phoenix filminde Arthur Weasley ile çalışan bir büyücü olan Bob'u canlandırıyordu. Game of thrones'da ise Spice King karakteriyle karşımıza çıkan aktör, ilk kez Garden of Bones bölümünde gözülmüştü.

Nicholas Blane is the next actor to feature in this list. The British actor is an acclaimed theater artist and is praised for his stage works in Year of the Rat, See How They Run, and Democracy. 

He is also well known in the British television and film scene for his performances in Heartbeat, The Great Fire, and Sharpe’s Challenge. Blane’s highest point, however, was working in The Illusionist, The Harry Potter and the Order of the Phoenix, Game of Thrones.

HBO' "Game of Thrones" season 2 Daenerys- Emilia Clarke Jorah- Iain Glen Doreah- Roxanne McKee Irri- Amrita Acharia Kavaro- Steven Cole Xaro Xhaon Doxos- Nonso Anozie Pyatt Pree- Ian Hanmore Copper King- Slavko Juraga Spice King- Nicholas Blane

 

7. Bronson Webb

bronson webb 2

Harry Potter'da Draco'nun arkadaşı olarak karşımıza çıkan Bronson Webb, Game of Thrones'da ise Winter is Coming bölümünde gözükmüştü .

8. Ralph Ineson

The next entry to this list is popular British actor Ralph Ineson. The 46 year old actor shot to popularity after playing the character of Chris Finch in BBC comedy The Office. He acted in several other television series and films such as First Knight, From Hell, Sex & Drugs & Rock & Roll, the Harry Potter series, The Witch, Game of Thrones and many others.

 

Harry Potter'da Ölüm Yiyici Amycus Carrow karakteriyle karşımıza çıkan 46 yaşındaki aktör, Game of thrones'da ise Dagmer Cleftjaw karakterini canlandırmıştı. 

 

9. Sally Mortemore

 

sally 1

Harry Potter filminde Madame Irma Prince karakterini canlandıran ünlü oyuncu Sally Mortemore, Game of Thrones'da Bravoos da bir kadını canlandırmıştı.

 

10. Ian Whyte

Galli aktör Ian Whyte hem Harry Potter hem de Game of Thrones serilerinde gözüken son ismimiz. 2 metre 16 cm boyundaki eski basketbolcu oyuncu, Harry Potter filminde Madam Olympe Maxim karakterinin vücudunu canlandırmıştı. Game of thrones'da ise birden fazla rolle karşımıza çıkan aktörü en iyi olarak White Walker Dev olan Wun Wun olarak tanıyoruz.