Hikayenin Sonunda Öldüğümüz 6 Oyun

Habere geçmeden önce buraya kocaman bir SPOILER uyarısı koyalım.

 

Oyunlar her zaman mutlu sonlarla bitmiyor. Bazen hikaye gereği ne yaparsak yapalım bazı düşmanları etkisiz hâle getiremiyoruz, bazı görevleri yerine getiremiyoruz, sevdiklerimizi kaybediyoruz ve hatta kendimiz de yolculuğumuzun sonunda ölebiliyoruz.

Sonunda bizim de öldüğümüz oyunlardan en iyi hikayeye sahip olan ve bizi şaşırtmayı başaran 6 yapımı aşağıda listeledik. Tekrar spoiler uyarısı yapmamıza umarız gerek yoktur.

 

6. Halo: Reach

Halo : Reach, bizlere oyun sinema tadında olmasının yanısıra aynı zamanda birer sanat eseri olduklarını da gösteren muhteşem yapımlar arasında kesinlikle yerini almış durumdadır. Oyunun bitiş anından hemen önce karşımıza çıkan cinematic'de oyuncumuz düşman ekiplerine karşı son kez kontrolü alıyor ve büyük bir savunmaya girişiyordu. Bu savaşın ardından da yaralanan karakterimizi son kez gördüğümüzde kaskını yere düşüyor ve ölüyordu.

5. Final Fantasy X

Final Fantasy X ' in sonunda ana karakterimiz Tidus kendini feda ediyordu. Oyuncular için üzücü bir sahne olan bitişte, oyuncular tüm maceranın sadece Fayth'in bir rüyası olduğunu anlıyorlardı. Biraz klişe bir sona sahip olan yapım yine de oyuncular için duygusal bir bitişe sahne olmuştu.

4. Shadow of the Colossus

Playstation 2 döneminde gerçekten orijinalliğiyle dikkat çeken ve hâlâ eşi benzerine rastlanmayan yapım Shadow of Colossus' da karakterimiz, oyunda bulunan 16 devi öldürerek, kendisi için özel birini canlandırmayı hedefliyordu. Ne yazık ki bu amacına ulaşamayan karakterimiz Wander, tüm oyun boyunca savaştığı yaratıklardan birine dönüşüyordu.3. BioShock Infinite

 

Hikayesi, içerdiği tarihi öğeler ve her şeyiyle adeta bir başyapıt olan Bioshock Infinite listemiin bir başka ismi. Oyunda son rakibimizi de öldürdükten sonra başka bir evrendeki Elizabeth'ler tarafından boğulan karakterimiz Booker, hikayenin devam etmesi amacıyla böyle bir an'a tanıklık etmemizi sağlamıştı.2. Chrono Trigger

1. Red Dead Redemption

Karakterimiz John Marston, hikayesnin sonunda evine dönerek eşine, hikayenin onu dönüştürdüğü kişiden artık uzak turacağını ve eski kişiliğine döneceğini açıklıyordu.  Üzücü bir şekilde tekrar saldırıya uğrayan Marston, ailesininin kaçmasını sağlasa da saldırganlar tarafından yediği birden çok kurşun ile malesef ölmüştü.