Hırsızlığın Dibine Vurabildiğiniz 10 Oyun

Organize soygunlar, banka soygunları ve insanlardan çalmak her zaman kötü şeylerdir. Ama aksine olay oyunlarda gerçekleşince verdiği haz mükemmel bir seviyede oluyor. Çoğu oyuncu da bunun farkındadır. İşte elimizin uzun olduğu ve hırsızlığın dibine vurabildiğimiz 10 oyun.

 

Grand Theft Auto V

GTA V'in ünlü oyun için soygunlarından herkesin haberi vardır sanırım. Bu soygunların yanı sıra insanların araçlarını sanki hiçbir şey yokmuş gibi çalabildiğimiz yapımda, tüm bunlar normal şeylermiş gibi geliyor adeta. Polisten kaçmak yerine polis aracı çalabildiğimiz, hatta canımız sıkıldı diye yolcu uçağı uçurduğumuz GTA V hırsızlık oyunlarında olmayı kesinlikle hak ediyor.

 

The Witcher 3

Witcher 3' te bir rpg den beklendiği üzre önümüze gelen her şeyi çalabiliyoruz aslında. Korumaların görebileceği mesafede yapmadığımız sürece yaptığımız hırsızlıkların bize bir zararı da olmuyor. Yani çalmak ve hiçbir şey yokmuş gibi davranmak için gerçekten güzel bir ortam Witcher 3.
 

The Elder Scrolls V: Skyrim

Hırsızlığın gerçekten de dibine vurduğumuz bir diğer yapım da Skyrim'dir. Sneaking, Lockpicking ve pickpocketing gibi elementlerin bulunduğu oyunda tüm kapalı kapıları, kutuları açmamız mümkün oluyor. Eğer ki olur da yakalanırsanız kafanıza bir ödül konabiliyor ve muhafizların radarına giriyorsunuz ama o da işin cabası olsa gerek. Doğal olarak işleri gizli gizli halletmek işin anahtarı oluyor.

 

Final Fantasy Serisi

Hırsız sınıfıyla rakibinizin eşyalarını ele geçirebildiğimiz bir serii de final fantasy serisi oluyor. 3. oyundan itibaren çalmamıza izin veren ve bunu geliştiren oyunda hırszılık, gerçekten de kullanış açısından önemli bir rol oynuyor. 

 

Monaco: What’s Yours Is Mine

Monaco, arkadaşlarınızla tadını çıkartabileceğiniz gizliliğin ön planda olduğu bir aksiyon oyunu. Co op'un görevleri tamamlamak adına önemli ve zor olduğu oyunda 4 oyuncu 8 karakterden birini oynayabiliyor. Her karakterin kendine özgü yeteneklerinin bulunduğu oyun genel olarak soygunlar ve hırsızlık üzerine.

.

Fable

Fable' da hırsızlığın dibine vurmak isteyenler kesinlikle "Guile" skilline yüklenmelisiniz. Bu skill sayesinde gardiyanlar tarafından fark edilmiyorsunuz. Oyunda hırsızlık mekanizması aslında oldukça basit yapıda. Tek yapmanız gereken çalmak istediğiniz eşyaya doğru yürüyüp çalma ikonunun çıkmasını beklemek. Yakalandığınızda tüm çabanızın boşa gitmesinin yanı sıra, karşılaştığınız npc nin suratına bakarak bile kolayca hırszılık yapabiliyorsunuz.

Thief Series

Garett, zenginlerden çalıp kendi cebine koymaktan çekinmeyen bir profesyonel hırsız'ı canlandırdığımız Thief serisi de listemizde yer alıyor. Oyunun mekanikleri bile gizlilik ve hırsızlığa dayalı durumda. Mekanikler ve ses efektlerinin oynanışı harika şekilde etkilediği oyunda, gizemli bir hırsız gibi hissetmemizi sağlayan her türlü detay bizlere sunulmuş durumda.

Mafia 1

1930'ların kurgusal Amerikasının Lost Heaven şehrinde kontrol ettiğimiz Thomas Angelô, oyun içinde her türlü araç, elmas ve görevlerin sizlere sunduğu çeşitli öğeleri çalabilmekte.

PayDay 2

Washington DC' ye gelen 17 kişilik bir çeteyi yönettiğimiz Co OP FPS Shooter oyununda, yaptığımız tek şey aslında soygunlar oluyor. İlk oyununun aksine bir çok kişiselleştirmeye de yer veren oyunun mekanikleri, seviyeniz arttıkça her şeyi daha rahat kontrol etmenizi  de sağlıyor.

Saints Row Series

Saints Row' da insanları, dükkanları soyabilmek ve araç çalmak gibi her türlü aksiyona sahip olabilen bir yapım. Örneğin bir sivile silahınızı doğrultursanız ya kaçmayı seçiyor ya da üzerindeki parayı size veriyor. Aynı şekilde bir dükkan sahibine de aynı yöntemi uygulayabiliyor ve dükkan kasasındaki parayı elimize geçirebiliyoruz.