Konsolların Bilgisayarlardan İyi Olduğu 6 Konu

konsol haberleri konsollar bilgisayarlar oyun haberleri

PC oyunculuğu ve konsol oyunculuğunu karşılaştırınca bir çok görüş ortaya çıkabiliyor. Her ikisinin de kendi alanlarında artıları ve eksileri bulunabiliyor. Sizin için hangi tarafın artıları ağır basıyorsa tabii ki de o tarafı seçmenizde yarar var.

 

6. PC İkinci Sırayı Almak Zorunda Kalıyor

playstation xbox haberleri pc haberleri oyun haberleri

Son zamanlarda temel olarak konsollar için piyasaya sürülüp pc'ye portlanan oyunlar bir hayli artmaya başladı. Durum bu olunca da oyunun PC versiyonundaki buglar alıyor başını gidiyor. Yani konsol oyunlarını pc'ye portlayınca stabil çalışmasını beklemek veya yüksek umutlar beslemek pek de mantıklı olmuyor. Yapımcıların hedefleri son zamanlarda biraz konsollara kaymış durumda.

 

5. Kutulu Oyun Avantajları

Genelde PC için bir oyun satın aldığımızda, oyunu indiriyoruz ve bu kadar. Kutulu almadığımız sürece takas edemiyoruz veya satamıyoruz. Steam indirimleri, G2A kodları derken PC platformunda kutulu oyun tercih edenlerin sayısı bir hayli azalmıştır herhalde. Ama konsol oyunlarında Steam gibi çılgın indirimler görülmediği için genel olarak kutulu oyunlar tercih ediliyor. Oyunu bitirdikten sonra da takas edebiliyor ya da satabiliyoruz. Hatta 2.el oyunlar satın alarak tasarruf bile edebiliyoruz. 

 

4. PC İçin Daha Çok Kötü Oyun Bulunuyor

pc haberleri xbox haberleri playstation haberleri oyun haberleri

İnsanlar genelde karşılaştırmalarda PC oyunlarının fazlalığını koz olarak sunuyorlar. Geçmişe dönüp bakınca günümüze kadar o kadar çok güzel ve kötü oyun var ki. Yani, güzel oyunları tabii ki de es geçmiyoruz ve eski de olsalar hâlâ bir çoğunu oynayabilmemiz pc platformunun bir başka artısı ama bir o kadar da kötü oyuna sahip. Konsollarda ise bu oran pc'ye oranla az tabii.

3. Dijital Haklar

konsol oyunları pc oyunları pc haberleri

Korsan oyun her platform için zararlı bir olay. Özellikle de PC platformu için önü bir türlü alınamayan bir sonuç. Yapımcıları milyonlarca yöntem denemeye iten ve işlerinden soğutan korsan oyunlar, konsollarda karşımıza bu kadar sık çıkamıyor ve rahatsızlık vermiyor.

2. Taşınabilirlik

pc oyunları pc haberleri oyun haberleri

Konsollar, her ne kadar kolayca kaldır götür tarzında taşınmaları çok da kolay olmasa da, pc sisteminizi başka bir yere taşımaktan çok çok daha kolaylar. Tabii ki de gaming laptop'lar bu konuda biraz devreye giriyor ama pc oyunculuğuna göre pahalı olmaları ve kendilerine göre eksileri olması, pc oyuncuları tarafından çok fazla tercih edilmemelerine yol açıyor.

1. PC Oyunculuğunun Karmaşıklığı

xbox oyun haberleri playstation oyun haberleri