Merakla Beklediğimiz 6 Shooter Oyunu

 

Bir oyunun türe bakışını değiştirmesinin bir çok yolu vardır. Öyle eşsiz olur ki, sonradan bu türde gelen oyunlar bir türlü beklentileri karşılayamaz. Bu oyunlardan biri veya bir kaçı olacağını umduğumuz oyunları sizler için listeledik.

6.Battalion 1944

Yeni bir bakış gibi gözükmese de, bir kickstarter projesi olarak yola çıkan yapım gerçekten umut vaat ediyor. İkinci dünya savaşını konu alacak olan oyun Unreal Engine ile geliştirilecek. Kickstarterdaki başarısına bakılarak, oyuncuların ne kadar ikinci dünya savaşı shooter oyununa hasret olduğunu anlayabiliyoruz.

 

5. Farpoint

VR kendini geliştirmeye devam ediyor. Şimdilik ufak tefek demolar ve fitness oyunlarıyla karşımıza çıkan VR bu kez Aim Kontrollü bir yapım olan Farpoint ile karşımıza çıkacak. Eğer gerçekten başarıya ulaşırsa tamamen farklı bir bakış açısı yaratacak olan oyun için geri sayımımız devam etmekte. Belki de Sony'nin Duckhunt oyunu bu olur?

 

4. Prey

Prey, "Bu oyun başarılı olur!" dedirten yapımlardan biri gibi duruyor adeta. Bazıları Bioshock ile karşılaştırsa da, oyunda System Shock'un esintileri daha çok öne çıkıyor. Sadece orijinal Prey oyunu tekrar hayata geçirilmekle kalmamış, bizi heyecanlandıracak şekilde bir yapım ortaya çıkmış adeta. İlk oyun gerçekten yeterince değer görmemişti ama yeni oyun ilk oyun gibi karanlıklar içinde kalamyacak gibi gözüküyor.

 

3. Death Stranding

 

Diğerlerine nazaran biraz şüphe ile bu listede yer alan yapım hakkında pek bilgimiz yok aslında. Kimileri kendi türüne sahip olacak diyor ve muhtemelen de doğrudur. Shooter kategorisinde yer almasının nedeni ise ortada silahların olması ve o silahların elbet patlayacağı oldu aslında. Kojima'nın karşımıza ne ile çıkacağını gerçekten fazlasıyla merakla bekliyoruz.

 

2.Mass Effect: Andromeda

Mass Effect evrenine sonunda geri dönüyoruz. Mass Effect fanlarının yanı sıra büyük bir kitle tarafından beklenen oyun,yine yeniden türüne damgasını vuracak gibi gözüküyor.

 

1. Days Gone