Oyuncular Tahminen Project Scorpio İçin En Fazla Kaç Para Ödeyecekler?

project scorpio fiyatı project scorpio maksimum fiyat

Xbox cephesinin Project Scorpio konsolunun fazlasıyla güçlü olacağından hiç şüphe yok. Microsoft'un en son silahı Project Scorpio, Xbox One ve diğer Next-Gen rakiplerine fark atacak güce sahip. Bunca özellikten sonra akıllara gelen soru ise, Project Scorpio ne kadar olacak?

Özelliklerine ve parçalarına tek tek göz attığımızda, Project Scorpio AMD işlemcilere sahip olacak. Bu işlemciler en son duyurulan Ryzen işlemcilerden olsa bile, işlemcilerin tanesi 350-450 $ arasında bir fiyata sahip olmuş olacak. Bu da fiyatın en iyi ihtimalle bile 500GB Xbox One'dan daha yüksek olacağını gösteriyor.

Sadece işlemci gücüyle de yetinmeyen Project Scorpio, bir konsolun sahip olabileceği en sağlam grafik kartına da sahip olacağa benziyor. Microsoft'a göre Project Scorpio; oyunları 4K grafiklerle akıcı şekilde çalıştırabilecek, 4K yayın yapabilecek ve 4K kayıt alabilecek! Ayrıca VR desteği de sunan Project Scorpio, konsolların hakkını tamamiyle verecek gibi gözüküyor.

Sadece işlemci ve grafik kartıyla birlikte 700$ lık bir masrafa çıkan Project Scorpio'nun daha hafızasını, kasasını vs. diğer parçalarını hesaba bile katamadık. Bu özelliklerin tamamına sahip bir oyuncu bilgisayarı topladığımızda sonuç yaklaşık 2.000$ oluyor. Ancak Project Scorpio'nun bu derece pahalı olmasına imkan yok gibi gözüküyor. Büyük ihtimalle konsolun, 700-800$ fiyat aralığında olması bekleniyor ki bu da Project Scorpio'yu son 20 yılda çıkmış en pahalı konsol yapmasına yetiyor da artıyor bile.