Rollercoaster Parkını Mükemmeleştirmek İçin 10 Yıl Harcadı

rollercoaster tycoon haberleri oyun haberleri

Geçmişimizin efsanelerinden bir diğeri Rollercoaster Tycoon 2' yi hepimiz oynamışızdır herhalde. Etrafa birkaç roller coaster yapmalar, dönme dolaplar, çıkışı olmayan labirentler ve şapka dükkanları. Hepsini sağa sola canımız istediğince saçar ve para kazanmaya, görevleri yerine getirmeye çalışırdık. Eğlencesine oynadığımız ve zamanımızı harcadığımız Rollercoaster Tycoon 2 oyununu sizden daha ciddiye alan kişiyle tanışın.

Oluşabilecek tüm park temalarını aynı çatı altında toplayıp, hatta orada yaşamanızı sağlayan bir kaç da bina bile yapmaktan kaçınılmamış.

rollercoaster tycoon 2 haberleri rollercoaster tycoon 2 ile ilgili bilgiler

255 Dükkan ve 34 Farklı Rollercoaster

rollercoaster tycoon 2 haberleri rollercoaster tycoon 2 rekorları

Artık orijinal bir yapı hatta bir kültür haline gelen oyunun fanları, açık kaynaklı versiyon sayesinde hataları düzeltebiliyor ve yeni şeyler de ekleyebiliyorlar.

Bir reddit kullanıcısı olan I-am-Prime'ın eseri olan parkta 255 farklı dükkan ve milyondan fazla kez binilmiş 34 farklı roller coaster bulunuyor.

Paranın sıkıntı olmadığı Custom Scenario modunda yapılan bu park, oyundaki her şeyi tek haritaya sığdırabilmiş şekliyle gerçekten ilgi çekiyor. Oyunun çıkışından 15 yıl geçmesine rağmen hâlâ fanları oyunu yalnız bırakmıyor.