Servet Değerinde Olan 10 Oyun İçi Eşya

Son zamanlarda oyunlarda olay pay to win(paran ile oyunda üstünlük kurma)'den çıkıp, gülünç şeylere servet ödemeye doğru gidiyor. Bazı oyuncular oyundaki başarıdan çok, pahalı eşyalara sahip olmayı tercih etmeye başladı. MMORPG'den FPS'ye her oyun türünde karşımıza çıkabilecek pahalı eşyaların çoğu aslında görüntü dışında bir anlam ifade etmiyor. Ama insanları cezbetmeye devam ediyor. Oyunlarda bulunan en pahalı 10 eşyayı sizler için derledik.

Revenant Super Carrier – Eve Online - Yaklaşık $11,118

Eve Online, keşfedilmeyi bekleyen muazzam alanları dışında oyuncuları; bu tarz eşyaları alıp satmaya da iten bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Revenant Super Carrier gemisi oyun içinde yaklaşık $11.000 ' a alıcı bulabilmiş. Hatta bu olay forbes dergisinde bile yer bulmuş. 

 

Burning Flames Team Captain Hat – Team Fortress 2 - Yaklaşık $12,000-$16,000

Team Fortress 2' de fazlasıyla sadece görünüşü etkileyen eşyanın bulunduğunu biliyoruz. Karakter türüne göre şapkalar, ceketler, güneş gözlükleri ve daha bir çok aksesuar. Hiç biri oyun içinde görüntü dışında size bir katkı sağlamıyor. "Burning Flames Team Captain Hat" adlı eşya'nın değeri de $5000 dolara satıldıktan sonra ilginç bir şekilde artmış ve insanların ilgisini çekmeye başlamış. Şimdilerde ise fiyatları $12.000 dolardan başlıyor.

 

M9 Bayonet: Crimson Web Factory New – CS:GO - Yaklaşık ~ $5,900 (2360 anahtar)

Bu tarz eşyaları sayarken CS GO'nun adı geçmese olmaz tabii. Bayonet Crimson Web CSGO tarihinde satılmış en pahalı eşya olarak tarihe geçmişti. Bazı dedikodulara göre Karambit bıçağına $150.000 dolarlık bir teklif yapılmış. Ama sonradan anlaşıldı ki bunun tek amacı bıçağın değerini arttırmakmış. Bunun için Crimson Web hâlâ en yüksek satılan eşya. Yaklaşık $6000 dolar değeri olan Crimson Web'in daha sonralarda $23.000 dolara dahi satıldığını gösteren bir görsel internete sızmıştı ama pek inandırıcı gelmedi tabii. Resmi olarak $5.900 dolara alıcı bulan Crimson Web neden bu fiyata satılıyor? kimsenin bir fikri yok.

 

 

Zeuzo  Elf Rogue Character World of Warcraft Yaklaşık ~ $9,000

2007 yılında World of Warcraft'ın maksimum level sınırı 70'di. Bu zamanlarda "Zeuzo" adlı bir oyuncu 70 lvl Elf Rogue karakterini $9.000 dolara satmış! Sağlam eşyalar, tamamlanmış görevler de fiyatını arttırmasına yardımcı olmuş ama 9000$, dile kolay. Bu olayların yayılmasından sonra Blizzard cephesi, hesap satışı gibi etkinliklere göz yummaya başlamıştı.

Echoing Fury Mace – Diablo 3 - Yaklaşık ~ $14,000

Diablo 3'ün yeni yeni çıktığı zamanlarda auction house sayesinde, bol bol eşya takasları ve satışları gerçekleşiyordu. The Echoing Fury Mace adlı eşya oyun içindeki en iyi tek elle kullanılabilen kılıçtı ve oldukça nadir ortaya çıkıyordu. Bazı şanslı kişilerde bulunan item, başlarda $250 'a alıcı bulabiliyordu ancak sonradan değerini $14.000'a ya da 40 milyar oyun içi altınına alıcı bulabildi.

Dragon Slaying Sabre – Age of Wulin - Yaklaşık ~ $16,000

2013 yıllarında çıkan oyun, 2011 yılından beri item alışverişine izin veriyordu. Bazı eşyaların yaklaşık $1000 - $2500 dolar arasında alıcı bulurken, bir kılıç diğerlerinden kendini ayırdı ve fazla dikkat çekti. Dragon Slaying Sabre adlı kılıç yaklaşık 100.000 Yuan ($16.000) a alıcı buldu.

 

Ethereal Flames Pink War Dog – Dota 2 - Yaklaşık ~ $38,000

The Ethereal Flames Pink War Dog oyun içi bir kurye. Dota'ya hakim olmayanlar için kuryeler, aldığınız eşyaları size taşıyan bir araç. Bu sayede oyun içinde kasmaya devam ederken geri dönmek zorunda kalmadan, satın aldığınız eşyaları alabiliyorsunuz. Kuryeler için yüzlerce çeşitte skin bulunmakta. Bunlardan biri de Ethereal Flames War Dog ve pembe rengi. Özellikle pembe rengi fazlasıyla nadir bulunuyor ve $38.000 satılabiliyor! Bu eşya gerçekten de oyun tarihindeki en pahalı görünüş eşyası olabilir.