Skyrim'de Gizlenmiş Olan 5 Miniboss

Skyrim'de karşılaşması oldukça güç olan minibosslar bulunmakta. Bulan çoğu kişi de zaten yanlışlıkla bulduğunu belirtiyor.

The Ebony Warrior neredeyse bulunması en zor minibosslardan. Dragonborn'un 80 levele ulaşmasıyla ortaya çıkan "The Ebony Warrior" göreviyle bossa ulaşmayı başarabiliyoruz. Görevin amacı doğal olarak bossu öldürmek oluyor ve öldürdükten sonra zırhına sahip olabiliyoruz.

Zahkriisos Skyrim

Zahkriisos bir ejderha rahip. Zor bulunanlardan biri tabii ki de. Elektrik bazlı ve size yıldırımlarla saldıran bossumuzun vücudu ebony den oluşuyor. Yani verebildiğimiz hasar oldukça az oluyor.

 

Karstaag Skyrim

Karstaag ise bir Dragonborn Miniboss olarak kendi kalesinde ve iskeletinden diriltilerek ortaya çıkıyor. Ama bunu yapmak için kafatasını başka bir noktadan almanız gerekiyor.Eski bir buz devi olak karstaag 5 dolu soul gem dropuyla enchant açısından önemli bir boss oluyor.

Vulturyol Blackreach'de en çok bilinen ejderha. "Unrelenting Force" gücümüzle "yukarıdaki lambamsı şeye" shout atarak açığa çıkan bossun öyle ahım şahım bir item verdiği söylenemez. Ancak bu bosstan saklanırsanız ve dövüşmezseniz, blackreach'teki herkesi öldürmeye gidiyor.Ve bu boss sadece 1 kere karşınıza çıkıyor.

 

The Reaper Skyrim

The Reaper Dawnguard (DLC) özel bir miniboss. Reaper gem fragmentı ile The Reaper'ı çağırabiliyoruz. Loot olarak Daedra Heart düşüren bosstan, bazı  NPC lerin "sshh. bizi duyabilir" şeklinde bahsettiğini duyabilirsiniz.