StarCraft ın Kaynak Kodunu Buldu, Blizzard Tarafından Ödüllendirildi

blizzard starcraft haberleri

Khemist49 adlı bir kullanıcı, ebay'den satın aldığı "blizzardla ilgili şeyler kutusu" adında bir üründe beklemediği bir şeye rastladı.

Ürüne eline ulaştıktan sonra elindekileri inceleyen kullanıcı, her koleksiyoncunun rastlayamayacağı bir şeye rastladı. Bir CD ve üzerinde StarCraft Gold Master Source Code (StarCraft Gold Master Kaynak Kodu) yazıyordu. Bu CD nin içeriiğini online dünya ile paylaşmaktansa Blizzard'a geri iade etmeyi seçen kullanıcının seçiminde büyük ihtimalle Blizzard avukatlarının da etkisi büyük olmuştur.

Blizzard ekibi, CD de paylaşılmaması gereken ögelerin bulunduğunu ve geri iade etmenin en akıllı hareket olacağını söylediler.

Bu davranışından sonra Blizzard ekibi kullanıcıya bir adet Overwatch oyunu ,250$ 'lık Blizzard Store Kartı, Overwatch  ve Diablo hediyelik eşyaları, klavye, mouse , headset, defterlerden olışan bir paket gönderdi. Eğer elindeki CD yi satmaya çalışsaydı tabii ki de bundan daha fazlasını elde etmiş olacak olan kişi yine de doğru olanı yaptığı için iyi hissediyor olsa gerek.

blizzard haberleri overwatch haberleri

Blizzard bununla da kalmayıp kullanıcıya ulaşıp onu BlizzCon'a davet etti ve tüm masraflarını karşılayacağını da açıkladı. Hatta dışarıya bir şeyler içmek için de bir teklif yaptı. Blizzard'ın tüm bu davranışları gösteriyor ki bu CD gerçekten önemli bir içeriğe sahip ve yanlış ellere düşmediği için çok mutlular.